مدت اثر مزوتراپی مو چه مدت است؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

با دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر عماد، قدمی نخستین برای شروع سفر بهبود زیبایی شماست؛ ما در انتظار همراهی شما برای ارتقاء بهترین وجودتان هستیم."

در دنیای امروزی که ظاهر فرد می‌تواند تأثیر قابل ‌توجهی بر اعتمادبه‌نفس و عزت ‌نفس فرد داشته باشد، نقش موهای سالم و زیبا را نباید نادیده گرفت. سلامت مو تاثیر زیادی در چهره افراد دارد و از دست دادن آن می‌تواند به یک نگرانی بزرگ برای بسیاری تبدیل شود. افراد ممکن است در نتیجه ناراحتی خود از ریزش مو، نازک شدن و از بین رفتن سلامت و کیفیت موها به دنبال درمان‌های اثربخش باشند. مزوتراپی مو یکی از این روش‌های درمانی مدرن است. به‌منظور احیا و تحریک پوست سر و مو، مزوتراپی مو یک روش غیر جراحی است که شامل تزریق محلول‌های خاص به مزودرم یعنی لایه میانی پوست است. مزوتراپی باعث تقویت رشد مو و جلوگیری از ریزش مو است که این روش ترکیبی از ویتامین‌ها، هورمون‌ها، آنزیم‌ها و سایر مواد مغذی را مستقیماً وارد پوست سر می‌کند.

مزوتراپی مو دارای مزیت‌های بسیاری است که افراد را به سمت استفاده از آن سوق می‌دهد. این روش بسیار ایمن است و هر جلسه آن بین 30 تا 40 دقیقه زمان می‌برد و کمترین عوارض جانبی را نسبت به سایر شیوه‌های درمانی دارد. مزوتراپی همه آنچه مو به آن نیاز دارد را وارد پوست سر می‌کند و فولیکول‌های از دست‌ رفته را دوباره فعال می‌کند و موهای سالم و ضخیم را برای شما به ارمغان می‌آورد. مهم‌ترین سؤالی که در استفاده از این روش ذهن را به خود مشغول می‌کند، این است که مدت اثر مزوتراپی مو چقدر است و آیا نتایج حاصل از آن ماندگاری دارد یا نه؟ در این مقاله به این موضوع پرداخته می‌شود.

ماندگاری مزوتراپی مو چقدر است؟

آنچه برای افراد در این روش درمانی زیبایی مهم است ماندگاری آن است. اما برای مدت اثر مزوتراپی مو نمی‌توان زمان دقیقی را تعیین کرد؛ زیرا این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ زیرا جنس موی هر فرد و مقدار ریزش آن در هر فردی متفاوت است. آنچه مشخص است نتایج حاصل از مزوتراپی مو دائمی نیستند و یک روش موقتی به شمار می‌آید و شما برای کسب نتایج ماندگارتر نیاز به جلسات تمدید دارید که فواصل زمانی آن توسط پزشک معالج برای شما تعیین می‌شود. بعد از جلسات اولیه درمان مدت اثر مزوتراپی مو تقریباً 12 تا 18 ماه است و بعدازاین مدت باید هر 3 تا 6 ماه تمدید صورت گیرد.

چه عواملی در ماندگاری مزوتراپی مو تأثیر دارند؟

عوامل مختلفی در ماندگاری مزوتراپی نقش دارد که می‌تواند مدت اثر مزوتراپی مو را افزایش دهد. در زیر به مهم‌ترین این موارد اشاره می‌کنیم:

1. مراقبت‌های بعد از تزریق

یکی از این عوامل مراقبت‌های بعد از مزوتراپی است که توسط پزشک برای کسب نتایج بهتر توصیه می‌شود. رعایت نکردن هر یک از این دستورالعمل می‌تواند باعث هدر رفت وقت و درمان و انرژی شما شود.

2. کیفیت مواد اولیه و کوکتل مزوتراپی

از دیگر عواملی که در مدت اثر مزوتراپی بسیار مؤثر است کیفیت مواد و محلول مورداستفاده توسط پزشک است. به همین دلیل باید کیفیت کوکتل مزوتراپی قبل از تزریق بررسی شود.

3. تجربه و مهارت پزشک

بخش دیگری از ماندگاری مزوتراپی مربوط به تخصص و تجربه پزشک معالج شما است. مهارت پزشک می‌تواند کیفیت و دوام تزریق را تضمین کند.

4. نحوه‌ی پاسخ‌دهی بدن نسبت به تزریق

سن، جنسیت و ژنتیک می‌تواند تأثیر زیادی در دوام و ماندگاری نتایج مزوتراپی مو داشته باشد. در برخی از افراد تزریق زودتر نتیجه می‌دهد و در برخی دیگر نیاز به جلسات بیشتری برای درمان است.

5. الگوی طاسی و ریزش مو

مقدار و حجم ریزش مو تأثیر زیادی در موفقیت تزریق دارد. اگر فردی در مراحل اولیه ریزش مو باشد نتایج بهتری را از تزریق مزوتراپی کسب می‌کند.

6. سبک زندگی و رژیم غذایی

یکی دیگر از عوامل مهم در ماندگاری و دوام مزوتراپی مو برنامه غذایی و سبک زندگی هر فرد است. مسلماً استرس و رژیم غذایی ناسالم و کشیدن سیگار و کم‌تحرکی تأثیر زیادی در کیفیت موها دارد و می‌تواند باعث ریزش موها و بی‌اثر کردن درمان‌های زیبایی شود.

آیا مزوتراپی مو باید تمدید شود؟

مدت اثر مزوتراپی مو تا حد زیادی به پیگیری جلسات درمان بستگی دارد. تعداد جلسات با توجه به نیازها و شرایط خاص هر فرد تنظیم می‌شود. فرمولاسیون محلول را می‌توان بر اساس نوع ریزش مو و اهداف فرد تنظیم کرد .اکثر افراد می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را مدت کوتاهی پس از عمل از سر بگیرند و به زندگی روزمره بازگردند. بسیاری از بیماران پس از انجام چند جلسه، بهبود در بافت مو، ضخامت و کاهش ریزش مو را گزارش می‌کنند.

مهم‌ترین مزیت مزوتراپی مو در این است که می‌توان از آن در انواع و رنگ‌های مختلف مو استفاده کرد و آن را به گزینه‌ای ایدئال برای بسیاری از افراد تبدیل کرد. پس از انجام جلسات درمانی اولیه، برخی از افراد ممکن است نیاز به جلسات ترمیم داشته باشند. در این صوت مدت اثر مزوتراپی مو افزایش می‌یابد و تمدید تزریق‌ها برای طولانی شدن نتایج و ادامه ارتقای سلامت مو بسیار مفید خواهد بود.

چند بار باید مزوتراپی مو انجام داد تا اثر داشته باشد؟

کاهش ریزش مو، بهبود بافت مو و افزایش ضخامت مو از تأثیرات مهم مزوتراپی مو هستند. البته برای رسیدن به این نتایج باید صبور باشید و درمان را دنبال کنید، شاید نیاز باشد که درمان را تا چندین جلسه ادامه دهید تا مدت اثر مزوتراپی مو بیشتر شود. تعداد دفعات مزوتراپی به نیاز فرد و شدت ریزش مو بستگی دارد. اکثر افراد به یک سری جلسات اولیه نیاز دارند که بین 2 تا 4 هفته از هم فاصله ‌دارند. پس‌ از این دوره، ممکن است هر 3-6 ماه برای حفظ نتایج نیاز به تمدید مزوتراپی مو باشد.

مراقبت‌های لازم برای افزایش اثر مزوتراپی مو

قطعاً مراقبت‌های لازم بعد از درمان می‌تواند مدت اثر مزوتراپی مو را افزایش دهد و نتایج بهتری را از درمان برای شما ارائه کند. این مراقبت‌ها نکات ساده‌ای هستند که با رعایت آن‌ها می‌توانید درمانی اثربخش را تجربه کنید. این دستورالعمل‌ها می‌تواند توسط پزشک برای شما تجویز شود که شامل اجتناب از شستن موهای خود برای مدت معینی (معمولاً در 24 تا 48 ساعت اول) است. همچنین خودداری از فعالیت‌هایی باشد که ممکن است منجر به تعریق بیش‌ از حد شود مانند ورزش و فعالیت بدنی شدید در این دوره به شما توصیه می‌شود.

 در روزهای اول باید از پوست سر خود در برابر قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید محافظت کنید و اگر بیرون هستید از کلاه استفاده کنید. کرم ضد آفتاب برای پوست سر نیز ممکن است برای جلوگیری از آفتاب‌ سوختگی برای شما مناسب باشد. برخی از افراد ممکن است پس از تزریق علائمی مانند ناراحتی خفیف، حساسیت، یا احساس سفتی در پوست سر را تجربه کنند؛ در این صورت استفاده از برخی از مسکن‌ها می‌توانند به کاهش هرگونه ناراحتی کمک کنند.

از پاسخگویی جامع و دقیق به سوالات متداول شما در مورد خدمات و روش‌های ما در کلینیک، باعث اطمینان و راحتی شما در هر مرحله از تجربه‌ی زیبایی می‌شویم.

FAQ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
مطالب مفید
emaad copy
emaad 989889
تزریق مزوتراوپی سن مناسب مزوتراپی مو
خانمی در حال تزریق ژل لب به یک زیبا جو | ورم بعد از تزریق ژل لب
ورم بعد از تزریق ژل گونه
پف زیر چشم یک خانم | درمان پف زیر چشم
تزریق فیلر گونه برای صورت کشیده یک خانم
درمان چروک پیشانی
تزریق بوتاکس به پلک یک خانم زیبایی جو برای درمان پرش پلک
درمان میگرن با تزریق بوتاکس

نظرات کاربران

نظرات شما، قدرتی است که ما را به آرمان‌های زیبایی خود هدایت می‌کند

Comments

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سایر خدمات کلینیک دکتر عماد؛ یک تجربه گسترده و متنوع در جهت بهبود کلی زیبایی شما.

Related Blog

emaad copy
emaad 989889
تزریق مزوتراوپی سن مناسب مزوتراپی مو
خانمی در حال تزریق ژل لب به یک زیبا جو | ورم بعد از تزریق ژل لب

You cannot copy content of this page

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

Reservation