Contouring

کانتورینگ صورت

امروزه خیلی از افراد به دنبال راهی برای کانتورینگ صورت خود هستند. کلمه کانتورینگ برای سال‌ ها در صنعت زیبایی به عنوان یک کلمه رایج مطرح شده است. کانتورینگ به معنای برجسته کردن ظاهر برخی از ویژگی‌ های صورت مانند استخوان‌ های گونه، شقیقه‌ ها و خط فک است تا به طور کلی چهره‌ ای تراشیده‌ تر و مشخص‌ تر داشته باشید. کانتورینگ با آرایش شامل استفاده از محصولات تیره و روشن تر برای ایجاد توهم سایه ها و هایلایت است. در حالی که این روش می تواند راهی شگفت انگیز برای برجسته کردن ساختار استخوانی شما باشد، خیلی از افراد برای رسیدن به نتایج دائمی و استفاده نکردن از محصولات آرایشی از سایر روش های موجود برای کانتورینگ صورت خود استفاده می کنند؛ روش هابی همچون جراحی، تزریق فیلر، لیفت با نخ، تزریق چربی.

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

با دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر عماد، قدمی نخستین برای شروع سفر بهبود زیبایی شماست؛ ما در انتظار همراهی شما برای ارتقاء بهترین وجودتان هستیم."

Reservation

دریافت خدمات ویژه

Vip Services

کادر درمان مجرب

Experienced Staff

دستگاه‌های مدرن

Modern Equipment

رضایت مشتریان بالا

High Satisfaction

نمونه کارها

نمونه کارهای ما، نمایانگر هنر و حرفه در زمینه پزشکی زیبایی است؛ هر اثر، داستانی از زیبایی طبیعی و بهبودی شخصیت را با دقت و حرفه فراهم می‌آورد.

Portfolio

قبل

بعد

قبل

بعد

قبل

بعد

ویدئو کانتورینگ صورت

Video

پخش ویدیو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آنچه می‌خوانید

جهت رزرو نوبت با ما تماس بگیرید

با انواع روش کانتورینگ صورت آشنا شوید.

 با افزایش سن، از دست دادن چربی صورت، جاذبه و از دست دادن خاصیت ارتجاعی طبیعی پوست، نواحی همچون پیشانی و شقیقه باریک تر و جوان تر و خط فک وسیع تر و سنگین تر می شود. علاوه بر این، برخی از افراد با صورت های کمتر کانتور شده به دنیا می آیند، بنابراین ممکن است به دنبال یک نسخه دائمی تر از کانتورینگ بر خلاف استفاده از آرایش باشند. روش های مختلفی برای کانتور صورت وجود دارد که با کمک آن ها می توان چهره جدید تر و زیباتری ساخت. ما در ادامه این مطلب به بررسی روش های کانتورینگ صورت می پردازیم. 

کانتورینگ صورت با جراحی (جراحی کانتورینگ صورت) 

یکی از روش های کانتورینگ صورت، جراحی است. این روش شامل جراحی همچون، لیپوساکشن، برداشتن عضله، پیوند چربی و انتقال بافت می باشد؛ حتی در مواردی پزشک به سراغ جراحی های زیر می رود.

 • ایمپلنت های صورت یعنی  ابروها، بینی، گونه ها، چانه یا فک
 • جراحی کاهش استخوان مثل استخوان های گونه، چانه یا فک
 • جراحی دو فک
 • جراحی گوش یعنی به عقب زدن گوش ها و تغییر شکل گوش های برجسته

روش های تهاجمی برای کانتورینگ صورت معمولاً به بیهوشی عمومی و بستری کوتاه مدت نیاز دارند و حتی ممکن است درن های جراحی برای برداشتن مایع اضافی پس از جراحی در نواحی هدف گذاشته شوند. در این روش بیشتر برش ها می توانند در داخل دهان، زیر بینی، زیر فک یا پشت گوش زده شوند و پس از جراحی باعث کانتورینگ دائمی صورت گردند.
بسته به وسعت جراحی، پس از عمل، بیمار باید یک تا چند روز در بیمارستان بستری شود تا اطمینان حاصل گردد که قبل از ترخیص به خوبی بهبود یافته است. پس از جراحی پزشک به آموزش می دهد که چگونه زخم های خودش را تمیز نگه دارد. توجه داشته باشید که در این روش ممکن است از بخیه های خارجی در صورت استفاده شود که 1 تا 2 هفته بعد (بسته به محل آنها) کشیده می شوند.

کانتورینگ صورت با تزریق فیلر

عوارض کانتورینگ صورت کدام اند؟

درد، تورم و کبودی پس از جراحی، عوارض این روش است و در طی چند روز با استراحت بهبود می یابد و ممکن است پزشک از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک برای کنترل درد و به حداقل رساندن خطر عفونت استفاده کند. اغلب به بیمار توصیه می شود که بعد از این عمل از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی استفاده کند و برای چند روز سر خودش را بالاتر از قفسه سینه قرار دهد. در طی 1 تا 2 هفته اول پس از جراحی، به شما توصیه می شود از فعالیت های شدید، بلند کردن اجسام سنگین، ورزش و شنا خودداری کنید. اکثر بیماران تا 3 ماه به طور کامل بهبود می یابند، اما ممکن است تا 12 ماه هم مشاهده نتایج و کاهش تورم کانتور صورت با این روش طول بکشد؛ پس باید مراقبت های گفته شده از سمت پزشک را به طور دقیق انجام داد. کانتورینگ صورت با جراحی، عوارضی دارد که عبارتند از:

 1. واکنش نامطلوب به بیهوشی
 2. سروما (تجمع مایع زیر پوست)
 3. هماتوم (جمع شدن خون در زیر پوست)
 4. عفونتو زخم 
 5. جای زخم ضعیف روی پوست
 6. بی حسی دائمی
 7. عدم تقارن
 8. ایجاد اسکار در اطراف ایمپلنت که منجر به اعوجاج شکل ایمپلنت می شود (انقباض کپسولی)
  نکته: ممکن است برای اصلاح برخی از این مشکلات نیاز به یک عمل جراحی اضافی باشد.

کانتورینگ صورت با تزریق فیلر 

مهمترین ناحیه در مورد کانتورینگ صورت با تزریق فیلر، قسمت میانی صورت است، بنابراین معمولاً در هنگام انجام یک درمان کانتورینگ ابتدا به این موضوع پرداخته می شود. گونه ها و شقیقه ها به “لنگر” صورت اشاره می کنند. آنها ساختار چهره را تعیین خواهند کرد؛ پس در نتیجه اگر می خواهید چهره خود را بازسازی کنید، باید بیشتر به این نواحی رسیدگی کنید. انژکتور های ماهر می توانند از پرکننده های پوستی برای بازگرداندن حجم گونه ها و شقیقه ها استفاده کنند تا قسمت پایین صورت را بلند کرده و به ابروها و ناحیه چشم شفافیت ببخشند. این یک راه عالی برای بازگرداندن ظاهر جوان و ایجاد ظاهری برجسته تر برای فرد است. بیمارانی که آرایش می‌ کنند اغلب متوجه می‌ شوند که هنگام آرایش کردن روی این ناحیه بعد از درمان، استخوان‌ های گونه‌شان بیشتر می‌ چرخد و بیشتر و زیباتر دیده می‌شود! همچنین می‌توان فیلر پوستی را به خط فک هم تزریق کرد و قسمت پایینی صورت را بلند کند تا حالت تراشیده‌ تر و برجسته‌ تری به خودش بگیرد. در حالی که برخی از افراد با خط فک به دنیا می آیند اما از آن راضی نیستند و در بیشتر موارد ظاهر فک تحت تاثیر روند پیری قرار می گیرد. از آنجایی که پوست به دلیل کاهش تولید کلاژن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، خط فک شروع به نرم شدن می کند. اینجاست که پرکننده پوستی برای جایگزینی نواحی دست رفته عالی استفاده می کنیم. در حال حاضر، انواع مختلفی از فیلر وجود دارند که می توان از آن ها برای تزریق استفاده کرد وما دو نوع فیلر از این طیف موجود است که معمولاً برای کانتورینگ صورت استفاده می شود: Juvéderm Voluma و Juvéderm Volux. هر دو محصول را می توان در ترکیب با هر کدام برای کانتورینگ کل صورت و ساختار های اضافه استفاده کرد.

کانتورینگ صورت با فیلر

کانتورینگ صورت با تزریق چربی

یکی دیگر از روش های کانتورینگ صورت، تزریق چربی است. پیوند چربی برای کانتور صورت شامل استفاده از چربی های خود بدن بیمار یا ایمپلنت های جراحی برای حجم دادن یا تغییر ساختار صورت است. اسن روش اغلب به عنوان مکمل در کنار برای سایر روش های جوانسازی صورت استفاده می شود. پیوند چربی صورت شامل برداشت چربی از طریق تکنیک‌ های لیپوساکشن است که عصاره حاوی سلول‌ های چربی، سلول‌ های بنیادی و مواد مغذی خالص شده با دقت به‌ عنوان میکرو چربی یا نانو چربی به نواحی و سطوح مختلف صورت تزریق می‌ شود. این روش به پر کردن حجم، تغییر ظریف ساختار و معکوس کردن پیری در صورت کمک می کند. نشان داده شده است که با استفاده مناسب، پیوند چربی باعث بهبود جای زخم و همچنین کیفیت پوست و رنگدانه می شود. نواحی از صورت که معمولاً چربی در آن ها تزریق می شود شامل پیشانی، شقیقه ها، پلک های فوقانی و تحتانی (به پیوند چربی دور چشم )، گونه، بینی، لب ها و چانه هستند.

کانتورینگ صورت با روش لیفت با نخ

لیفت با نخ، یک روش کم تهاجمی است که از آن برای کانتورینگ پوست صورت استفاده می شود‌. در این روش، صورت با استفاده از بخیه های قابل جذب و خاردار سفت شده و کانتور می شود. این یک روش غیر جراحی برای بهبود چین و چروک و خاصیت ارتجاعی پوست است و حدود 30 دقیقه طول می کشد. کانتورینگ صورت با لیفت با نخ به دو صورت انجام می شود. ابتدا بلافاصله پس از عمل، پوست با قرار گرفتن در موقعیت جدید و با بخیه های خاردار به سمت بالا کشیده می شود. دوم، نخ ها برای ساخت کلاژن بیشتر تحریک می شوند؛ بنابراین افزایش خاصیت ارتجاعی پوست برای چندین ماه یا سال حفظ می شود.

 در این روش ، می توانید موضوع و محلی را که مناسب کانتورینگ صورت شماست، انتخاب کنید. حتی بسته به نوع نخ، می توانید نخی را انتخاب کنید که برای بازسازی و الاستیسیته پوست موثر باشد و افتادگی و چین و چروک پوست را بهبود ببخشد.  این روش مزایای زیادی نسبت به سایر روش های کانتورینگ صورت دارد. به عنوان مثال با انتخاب نخ ها بر اساس ویژگی های چین و چروک در هر ناحیه می توان به نتایج طولانی مدتی دست یافت و با افزایش بازسازی و کشسانی پوست از عود دوباره چین و چروک ها جلوگیری کرد. از آنجایی که این روش به صورت عمقی انجام می شود  حالت چهره طبیعی است و برای مدت طولانی دوام می آورد. علاوه بر این، از آنجایی که این روش نسبتا سریع است، نیازی به نگرانی در مورد عوارض جانبی مانند تورم، کبودی یا آسیب بافتی وجود ندارد. 

کانتورینگ صورت با لیفت نخ

ماندگاری کانتورینگ صورت چقدر است؟

ماندگاری کانتورینگ صورت در هر روز متفاوت است. به عنوان مثال با جراحی می توان به نتایج دائمی از کانتورینگ صورت رسید. اما نتایج کانتور صورت با تزریق فیلر و چربی دائمی نیست. با این حال، فیلرها ماندگاری بالایی دارند و بسته به نوع دقیق پرکننده مورد استفاده و محل تزریق، معمولا بین سه ماه تا پنج سال دوام خواهند داشت. روش هایی همچون کانتورینگ صورت با تزریق چربی هم تا زمانی که چربی های پوست جذب نشوند ماندگاری دارند و ممکن است نتایج آن تا چند سال طول بکشد‌.

هزینه کانتورینگ صورت چقدر است؟

به طور کلی بسته به نوع روشی که برای کانتورینگ صورت انتخاب می کنید، هزینه آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال کانتور صورت با استفاده از جراحی گران تر از سایر روش ها است. همچنین در این روش شما باید هزینه اتاق عمل، دستمزد پزشک، دارو و غیره را هم پرداخت کنید. اما در کانتور صورت با تزریق فیلر شما هزینه زیادی نمی پردازید و قیمت آن بر اساس نوع پرکننده پوستی استفاده شده تغییر می کند. در حالت کلی هزینه کانتورینگ صورت با جراحی و تزریق چربی گران تر از تزریق فیلر و لیفت با نخ است‌.

مراقبت های بعد از انجام کانتورینگ صورت

اگر می خواهید به نتیجه خوبی از کانتورینگ صورت خود برسید، حتما تمامی مراقبت های گفته شده از سمت پزشک تان را انجام دهید. مراقبت های همچون:
▪︎ صورت خود را فشار و ماساژ ندهید.
▪︎ از عضلات فک بیش از حد استفاده نکنید.
▪︎ برای کاهش خطر عفونت در دهان، دهانشویه ای که پزشک برایتان می نویسد را غرغره کنید.
▪︎ سیگار نکشید.
▪︎ سر خود را بالا نگه دارید و تا جایی که ممکن است عمودی بنشینید تا تورم به حداقل برسد.
▪︎ اگر جراحی کردید، تا زمانی که بخیه ها برداشته نشده اند، آن ها را پاک نکنید و برش ها را با محصولات قوی نشویید. آب می تواند بخیه ها را تحت تاثیر قرار دهد و احتمالاً برش را دوباره باز کند.
▪︎ بر روی نواحی مد نظر کمپرس سرد یا کیسه های یخ بگذارید‌.

سوالات متداول درباره کانتورینگ

از پاسخگویی جامع و دقیق به سوالات متداول شما در مورد خدمات و روش‌های ما در کلینیک، باعث اطمینان و راحتی شما در هر مرحله از تجربه‌ی زیبایی می‌شویم.

FAQ

کانتورینگ یک تکنیک آرایشی است که به مجسمه سازی و مشخص کردن صورت کمک می کند. اسکنه کردن ظاهر شما را تغییر می دهد و به تغییر شکل برخی از ویژگی های صورت نیز کمک می کند (در صورت تمایل). نواحی رایج برای کانتور عبارتند از: بینی، گونه ها، پیشانی و خط فک/چانه.
آرایش کانتورینگ معمولا بعد از فونداسیون و کانسیلر انجام می شود. کانتورهای کرم، مایع و چوب را می‌توان مستقیماً روی فونداسیون اعمال کرد و سپس آن‌ها را با هم مخلوط کرد تا ظاهری بدون درز داشته باشد.

نظرات کاربران

نظرات شما، قدرتی است که ما را به آرمان‌های زیبایی خود هدایت می‌کند

Comments

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خدمات

سایر خدمات کلینیک دکتر عماد؛ یک تجربه گسترده و متنوع در جهت بهبود کلی زیبایی شما.

Other Service

You cannot copy content of this page

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

Reservation