دستگاه کربوکسی تراپی

روش کار دستگاه کربوکسی تراپی چگونه است؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

با دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر عماد، قدمی نخستین برای شروع سفر بهبود زیبایی شماست؛ ما در انتظار همراهی شما برای ارتقاء بهترین وجودتان هستیم."

دستگاه کربوکسی تراپی یک روش درمانی است که با تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست یا بافت چربی انجام می‌شود. این روش درمانی باعث افزایش جریان خون و تقویت گردش خون در نقاط مختلف بدن می‌شود. این افزایش جریان خون باعث تامین اکسیژن و مواد غذایی برای سلول‌ها شده و منجر به تولید مویرگ‌های جدید و افزایش مقادیر کلاژن و الاستین می‌شود. این عوامل باعث جوانسازی پوست و بهبود ساختار آن می‌شوند.

دستگاه کربوکسی تراپی می‌تواند تأثیرات بسیاری بر روی نقاط مختلف بدن داشته باشد. به عنوان مثال، این روش می‌تواند به بهبود ظاهر چین و چروک‌های صورت کمک کند، چربی‌های موضعی را کاهش دهد، سلولولیت را بهبود بخشد، زخم‌های پوستی را تسریع در بهبود دهد و حتی در درمان آکنه موثر باشد. از این روش می‌توان در نقاط مختلفی از بدن مانند صورت، گردن، دست‌ها، پهلوها، ران‌ها و شکم استفاده کرد.

به طور کلی، دستگاه کربوکسی تراپی خاص و کنترل شده انجام می‌شود و می‌تواند بهبود ظاهر و سلامت پوست و بدن را تحت پوشش خود قرار دهد. این روش ایمن و موثر است و به عنوان یک روش غیر تهاجمی و غیر مزاحم، می‌تواند انواع مشکلات پوستی و زیبایی را بهبود بخشد.

 روش کار دستگاه کربوکسی تراپی چیست؟

دستگاه کربوکسی تراپی یک تنظیم کننده جریان و لوله‌های استریلی که دارای فیلتری در انتهای آن‌ها است، کار می‌کند. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می‌کند و گاز از طریق تنظیم کننده جریان و لوله‌های استریلی به بدن انتقال می‌یابد. فیلتر موجود در انتهای لوله‌ها هر گونه ناخالصی را جذب می‌کند تا گاز به صورت استریل و بدون ذرات ناخالص به بدن وارد شود. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر وارد زیر پوست می‌شود.

این روش تقریباً بدون درد است و برخی پزشکان ممکن است قبل از تزریق گاز، از کرم بی حس کننده برای کاهش حس درد استفاده کنند. با این حال، برخی از افراد ممکن است در مرحله‌ی بعد از تزریق احساسی عجیب داشته باشند. کربوکسی تراپی معمولاً تا 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد و به عنوان یک روش سرپایی انجام می‌شود.

دستگاه کربوکسی تراپی کارن طب، یکی از بهترین دستگاه‌های تمام دیجیتال کربوکسی تراپی در ایران است که از هندپیس برای تزریق گاز با دقت cc 0/5 استفاده می‌کند. این دستگاه دارای بیش از 20 نوع اندیکاسیون درمانی مختلف است و امکان به روزرسانی آن‌ها براساس آخرین روش‌های زیبایی شناسی را داراست. همچنین، دستگاه کربوکسی تراپی دارای ویژگی‌های فنی مانند سیستم تخلیه خودکار، سیستم هشدار برای جلوگیری از خطاهای انسانی، حضور کپسول 5 لیتری گاز دی اکسید کربن، و قابلیت تنظیم خروجی دستگاه در بازه‌های مختلف است.

انجام کربوکسی تراپی صورت

 بهترین دستگاه کربوکسی تراپی کدام است؟

بهترین دستگاه کربوکسی تراپی می‌تواند ویژگی‌های فنی و کارایی بالاتری نسبت به سایر دستگاه‌ها داشته باشد که باعث بهبود واقعی در نتایج درمانی می‌شود. از جمله ویژگی‌هایی که می‌تواند یک دستگاه را بهتر از سایر دستگاه‌ها جلوه دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مجهز به سیستم تخلیه خودکار و پاکسازی مسیر خروجی: این ویژگی باعث اطمینان از تزریق گاز دی‌اکسید کربن خالص به بیمار می‌شود و کیفیت تزریق را بهبود می‌بخشد.
 2. دارای سیستم هشدار و راهنما برای جلوگیری از خطای انسانی: وجود این سیستم، از خطرهای ناشی از فشار غیر استاندارد در حین تزریق گاز جلوگیری می‌کند و از خطای انسانی در این زمینه جلوگیری می‌کند.
 3. کپسول 5 لیتری کربن دی‌اکسید با خلوص 99.998: تنها استفاده از دی‌اکسید کربن خالص با سرتیفیکیت مدیکال گرید برای تزریق انسانی موثر و ایمن است.
 4. قابلیت تنظیم در بازه چند میلی بار خروجی دستگاه: قابلیت تنظیم فشار گاز برای مناطق حساس بدن اهمیت بالایی دارد و این ویژگی به کنترل دقیق فشار گاز کمک می‌کند.
 5. وارمر گاز CO2: وارمر متناسب با اندیکاسیون انتخابی پزشک، گرم شدن گاز را تنظیم و اندازه گیری دمای گاز هنگام مصرف می‌کند و از استفاده از گاز خالص برای اهداف درمانی اطمینان می‌بخشد.
 6. قابلیت تنظیم فشار گاز به‌صورت دیجیتال: قابلیت تنظیم فشار گاز از روی مانیتور به صورت دیجیتال از دقت و کنترل بیشتری برخوردار است و از خطای انسانی جلوگیری می‌کند.

با توجه به این ویژگی‌ها، دستگاهی که تمامی این ویژگی‌ها را داشته باشد و با کیفیت عالی و عملکرد بهینه عرضه شود، می‌تواند بهترین دستگاه کربوکسی تراپی در بازار باشد و نتایج مطلوب‌تری را برای بیماران و پزشکان فراهم کند.

 آیا درمان کربوکسی تراپی با دستگاه ماندگاری بیشتری دارد؟

ماندگاری نتایج دستگاه کربوکسی تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل رژیم غذایی، محیط زندگی، عادات زندگی مثل مصرف سیگار، مراقبت‌های پس از درمان، و وضعیت پوست و سن بیمار می‌شود. این عوامل می‌توانند تاثیر مستقیمی بر ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی داشته باشند.

مدت ماندگاری نتایج دستگاه کربوکسی تراپی معمولاً بین 6 تا 12 ماه است، اما این مدت ماندگاری برای همه افراد یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند مراقبت‌های پس از درمان، مصرف دخانیات، آلودگی محیط، سن و نوع پوست بیمار می‌توانند بر مدت ماندگاری نتایج تاثیر بگذارند.

در برخی کاربردهای دیگر کربوکسی تراپی مانند درمان سلولیت، اگر فعالیت ورزشی منظم داشته و رژیم غذایی سالمی را رعایت کنید، نتایج ممکن است تا چند سال ماندگار باشد. با این حساب، برای افزایش ماندگاری نتایج دستگاه کربوکسی تراپی مراقبت‌های لازم پس از درمان و ایجاد عادات سالم پس از آن بسیار اهمیت دارد.

در نهایت، لازم به ذکر است که کربوکسی تراپی به طور دائمی نیست و مدت ماندگاری آن معمولاً بین 6 تا 12 ماه است. این مدت ماندگاری ممکن است با توجه به شرایط و عوامل مختلف، متغیر باشد و سن افراد نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

کربوکسی تراپی شکم

 کربوکسی تراپی با دستگاه چه عوارض دارد؟

دستگاه کربوکسی تراپی به طور کلی یک درمان بدون درد با حداقل عوارض جانبی یا بدون عوارض قابل توجه است. اما به صورت کلی ممکن است برخی عوارض کوتاه مدت پس از جلسات کربوکسی تراپی مشاهده شود که به طور معمول در عرض چند روز بهبود می‌یابند. این عوارض ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • پف کردن پوست: ناحیه تزریق شده ممکن است پف کرده باشد، به ویژه زیر چشم. این وضعیت در عرض چند روز بهبود می‌یابد زیرا بدن شما گاز را جذب می‌کند.
 • تورم و کبودی: تزریق دی اکسید کربن ممکن است باعث کبودی شود، به خصوص در نواحیی مانند بازوها و پاها که از کربوکسی تراپی استفاده می‌شود.
 • صدای خش خش در پوست: پوست ممکن است پس از جلسات دستگاه کربوکسی تراپی احساس گرما، خارش یا سوزن سوزن شدن کند؛ چرا که گردش خون افزایش می‌یابد و گاز شروع به کار می‌کند. این وضعیت معمولاً تا 24 ساعت پس از درمان ادامه می‌یابد.
 • جای سوختگی: اگر کربوکسی تراپی به درستی انجام نشود، ممکن است جای سوختگی باقی بماند. این علائم معمولاً تا چند روز بعد از درمان در پوست‌های حساس مشاهده می‌شود.
 • درد و قرمزی: دی اکسید کربن تزریق شده ممکن است باعث سفت شدن پوست شود و باعث درد، سوزن سوزن شدن و قرمزی پوست تزریق شده شود. این علائم معمولاً در عرض چند ساعت پس از درمان کاهش می‌یابند.
 • حباب‌های کشنده: در صورتی که سوزن به طور نادرست در رگ خونی یا ورید قرار گیرد، حباب گاز ممکن است به سیستم گردش خون عبور کرده و عوارض جدی مانند آریتمی قلب یا کوری در مورد رگ‌های خونی ایجاد کند. با این حال، انجام کربوکسی تراپی توسط پزشک متخصص و با تجربه بسیار حیاتی است تا هیچ خطری برای بیمار ایجاد نشود.

در نهایت، برای جلوگیری از عوارض دستگاه کربوکسی تراپی مطالعه دقیق و انتخاب یک مرکز زیبایی معتبر و دارای مجوز، مشاوره کامل با پزشک، و رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از درمان ضروری است. اطمینان از صحت و ایمنی روش انتخابی و انجام کربوکسی تراپی از اهمیت بالایی برخوردار است.

کربوکسی تراپی برای شکم یک بیمار

 فواید دستگاه کربوکسی تراپی برای پوست چیست؟

دستگاه کربوکسی تراپی یک روش درمانی بدون درد با فواید بسیار زیاد برای پوست است. این روش درمانی می‌تواند به صورت موثر در بهبود و بهبودی مشکلات پوستی مختلف کمک کند. برخی از فواید کربوکسی تراپی برای پوست عبارتند از:

 • درمان سلولیت: کربوکسی تراپی می‌تواند به طور موثر در درمان سلولیت کمک کند. با تزریق کربن دی‌اکسید به بافت زیر پوست، گردش خون افزایش می‌یابد و این باعث تجزیه چربی‌ها و کاهش سلولیت می‌شود.
 • کمک به درمان چین و چروک: کربوکسی تراپی با تحریک کلاژن سازی پوست، می‌تواند خطوط و چین و چروک‌های پوستی را کاهش داده و پوست را صاف‌تر کند.
 • از بین بردن چربی‌های اضافی: این روش می‌تواند به کمک لیپولیز، بافت چربی را تجزیه کرده و به کاهش چربی‌های ناحیه‌های مختلف بدن کمک کند.
 • برطرف کردن سیاهی دور چشم: کربوکسی تراپی می‌تواند بهبود جریان خون در ناحیه زیر چشم را تسهیل کرده و سیاهی دور چشم را کاهش دهد.
 • از بین بردن جای زخم، جوش و آکنه: این روش می‌تواند به سرعت جای زخم و جوش‌های پوستی را بهبود بخشد.
 • ترمیم ترک‌های پوستی: کربوکسی تراپی می‌تواند ترک‌های پوستی را بهبود بخشد و با تحریک کلاژن سازی، پوست را ترمیم کند.
 • احیا و ترمیم مو: این روش می‌تواند ریشه مو را تقویت کرده و به افزایش رشد مو کمک کند.
 • کاهش غبغب: کربوکسی تراپی با تولید کلاژن، می‌تواند پوست را لیفت و سفت کرده و در کاهش غبغب موثر باشد.

با این توضیحات، مشخص است که دستگاه کربوکسی تراپی یک روش موثر و گسترده برای بهبود پوست است که به شما کمک می‌کند تا پوستی جوان، صاف و سالم داشته باشید.

سوالات متداول | FAQ

از پاسخگویی جامع و دقیق به سوالات متداول شما در مورد خدمات و روش‌های ما در کلینیک، باعث اطمینان و راحتی شما در هر مرحله از تجربه‌ی زیبایی می‌شویم.

FAQ

دستگاه کربوکسی تراپی، یک دستگاه ایمن و اثبات شده بالینی است که برای ترمیم، بازسازی، جوانسازی پوست و به طور خاص درمان شلی، ترک های پوستی، چین و چروک و سلولیت استفاده می شود.
چندین مطالعه نشان داده اند که دستگاه کربوکسی تراپی؛ زمانی که برای درمان سلولیت استفاده می شود حتما ایمن و موثر است.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
مطالب مفید
درمان چروک پیشانی
Untitled-5

نظرات کاربران

نظرات شما، قدرتی است که ما را به آرمان‌های زیبایی خود هدایت می‌کند

Comments

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سایر خدمات کلینیک دکتر عماد؛ یک تجربه گسترده و متنوع در جهت بهبود کلی زیبایی شما.

Related Blog

درمان چروک پیشانی
Untitled-5

You cannot copy content of this page

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

Reservation