مزایای تزریق فیلر شقیقه- تصویر مربوط به یک خانم است که دکتر در حال تزریق فیلر به شقیقه اش می باشد.

مزایای تزریق فیلر شقیقه نسبت به بوتاکس چیست؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

با دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر عماد، قدمی نخستین برای شروع سفر بهبود زیبایی شماست؛ ما در انتظار همراهی شما برای ارتقاء بهترین وجودتان هستیم."

مزایای تزریق فیلر شقیقه نسبت به بوتاکس چیست؟ در مورد مزایای تزریق بوتاکس چطور؟ امروزه تزریق فیلر و بوتاکس به منظور لیفت کردن شقیقه و از بین بردن چین و چروک های آن، شهرت و طرفداران زیادی در بین افراد پیدا کرده است. اما کدام یک بهتر است، تزریق بوتاکس یا تزریق فیلر به شقیقه؟ در مورد هر دو این روش و مزایایی که دارند، چه می دانید؟ آیا مطمئن نیستید که کدام یک برای رفع مشکلات پوستی شما مناسب است؟ در حالی که بوتاکس و پرکننده‌ ها هر دو روش هایی با حداقل تهاجم هستند و برای درمان علائم پیری استفاده می‌ شوند، ولی هر دو آن ها با یک دیگر تفاوت هایی دارند. علیرغم داشتن هدف نهایی مشابه، بوتاکس در مقابل پرکننده ها به روش مختلفی عمل می کند. حتی مزایا و ماندگار هر یک، با هم‌ دارد. شما در مورد مزایای تزریق فیلر شقیقه نسبت به تزریق بوتاکس چه می دانید؟ ماندگاری تزریق فیلر به شقیقه بیشتر است یا بوتاکس؟ عوارض کدام تزریق به شقیقه کمتر است فیلر یا بوتاکس؟ با توجه به این سوالات و نگرانی هایی که برای بیماران به وجود آمده است، ما در این مقاله به بررسی مزایای تزریق فیلر شقیقه و بوتاکس می پردازیم. 

مزایای تزریق فیلر شقیقه نسبت به تزریق بوتاکس

به طور کلی، فیلر های شقیقه کاربرد و مزایای گسترده ای برای ایجاد ظاهری جوان تر دارند. در خیلی از موارد، فیلر ها از سمت بیماران ممکن است نادیده گرفته شوند و به سراغ روش های دیگری همچون بوتاکس و جراحی بروند؛ در صورتی که پرکننده های پوستی می‌ توانند به ایجاد ظاهری طبیعی و جوان‌ تر کمک زیادی کنند. در زیر فقط برخی از مزایای تزریق فیلر شقیقه آورده شده است.

 1• فیلر شقیقه ظاهری جوان تر ایجاد می کند.

اولین و اصلی ترین مزایای تزریق فیلر شقیقه این است که ظاهری جوان‌ تر به همراه دارد. با گذشت زمان و با افزایش سن، چربی صورت به طور طبیعی تخلیه خواهد شد و دوباره توزیع می شود. همچنین با افزایش سن، حجم عضلات در نواحی مانند شقیقه ها و گونه ها از بین رفته و به قسمت پایین صورت حرکت می کند. با افزودن حجم دوباره به این نواحی توسط فیلر، می توان ظاهر جوانی را بازیابی کرد.

2• دستیابی به نتایج لیفت صورت بدون نیاز به جراحی

دومین مزایای تزریق فیلر شقیقه دستیابی به نتایج سریع است. از دست دادن حجم در ناحیه شقیقه ها می تواند باعث افتادگی ابرو ها بشود و در نتیجه ظاهری خسته، عصبانی، غمگین یا پیرتر ایجاد کند. تزریق فیلر شقیقه می‌ تواند یک اثر لیفت صورت ایجاد کند، که منجر به بالا رفتن ابرو ها و ایجاد ظاهری جوان‌ خواهد شد. برای تکمیل لیفت صورت بدون غیر جراحی، دکتر ممکن است فیلر را به نواحی دیگر صورت همچون گونه ها، ناحیه زیر چشم، خط فک و چانه نیز تزریق کند. اما می توان در کنار این روش از بوتاکس هم استفاده کرد. چون که بوتاکس می تواند برای از بین بردن خطوط اطراف ابرو ها که به تازگی ایجاد شده اند، استفاده شود و نتایج لیفت و فیلر شقیقه شما را تکمیل کند.

 3• فیلر شقیقه نواحی فرو رفته را پر می کند و فرم صورت را بهبود می بخشد.

 یکی دیگر از مزایای تزریق فیلر شقیقه نسبت به بوتاکس این است که می تواند تعادل فرم کلی صورت شما را بهبود ببخشد. بیمارانی که فیلر شقیقه را دریافت می‌ کنند، چهره‌ ای بیضی‌ شکل یا حتی قلبی شکل‌ تری پیدا خواهند کرد که این موضوع اغلب در زنان رخ می دهد. مردانی که از این روش استفاده می‌ کنند، می‌ توانند به فرم صورت مردانه تری دست یابند. زیبایی فیلر شقیقه در این نیست که ظاهر بیمار را به شدت تغییر دهد، بلکه آن است که با افزودن مقداری حجم به ناحیه شقیقه می‌ تواند شکل کلی صورت را برای ظاهری طبیعی تر اما بهتر به‌ شکل نامحسوس بهبود ببخشد. همچنین با متعادل کردن دقیق شقیقه ها و ناحیه استخوان گونه با استفاده از فیلر ها، می توان ظاهری طبیعی، متقارن و هماهنگ ایجاد کرد.

 4• تزریق فیلر به شقیقه ظاهری طبیعی و ظریفی ایجاد می کند.

چهارمین مزایای تزریق فیلر شقیقه، طبیعی بودن آن است. تزریق فیلر شقیقه باعث جوان‌ سازی قابل‌ توجهی خواهد شد، ولی همچنان به اندازه‌ ای ظریف هستند که هیچ ‌کس نمی ‌داند شما چه کاری بر روی صورت خود انجام داده اید. مثلا بیمارانی که فیلر شقیقه را دریافت می‌ کنند، دوستان، همکاران یا اعضای خانواده‌ شان به آن ها می گویند که ظاهری سرحال‌ تر و جوان‌ تر پیدا کرده اند. 

5• عوارض جانبی فیلر شقیقه حداقل و موقتی است.

 مانند همه روش های درمان تزریقی، فیلر های شقیقه عوارض جانبی بسیار خفیف و موقتی خواهند داشت و نیازی به زمان استراحت ندارند. پس از تزریق، احتمالا مقداری تورم و قرمزی مشاهده خواهید کرد که به سرعت از بین می روند و نتایج، بلافاصله قابل مشاهده هستند. پس از تزریق، بیمار می تواند بلافاصله به روال عادی و فعالیت های روزمره خود بازگردد. با این حال، معمولاً توصیه می شود که برای جلوگیری از ایجاد کبودی در محل تزریق، از فعالیت های شدید و ورزش به مدت حدودا 24 ساعت خودداری کنید. همچنین توصیه می شود که برای جلوگیری از کند شدن روند بهبودی، حدود 1 هفته بعد از تزریق از نوشیدن الکل خودداری کنید.

۶• تزریق فیلر شقیقه ماندگاری بالایی دارد.

 یکی دیگر از مزایای تزریق فیلر شقیقه این است که نتایج آن طولانی مدت هستند. البته برخی از فیلر هل تا دو سال یا بیشتر دوام می آورند. پس از تمام شدن این مدت لازم است دو مرتبه، تزریق فیلر را انجام داد.

مزایای تزریق فیلر شقیقه- تصویر یک خانم است که در حال تزریق فیلر شقیقه است

ماندگاری تزریق فیلر به شقیقه بیشتر است یا بوتاکس؟

به طور کلی ماندگاری بوتاکس در مقایسه با فیلر کم تر می باشد. ماندگاری بوتاکس اغلب به برند بوتاکس، تخصص و تجربه پزشک وابسته است ولی بین ۹ الی ۱۲ ماه ماندگاری خواهد داشت. بوتاکس را باید مجددا تکرار کرد؛ یعنی بیمار معمولا پس از 4 الی 6 ماه به تزریق مجدد botox  احتیاج دارد، تا نتایج آن بهتر و ماندگاری آن افزایش پیدا کند.

 فیلر هایی که به شقیقه تزریق میشوند، انواع مختلفی دارند و مدت زمان ماندگاری آن هم متفاوت است. دوام و اثر بعضی از فیلر ها حدودا ۶ ماه طول است؛ در صورتی که برخی از آن ها تا ۲ سال یا حتی بیشتر ماندگاری دارند. البته همانند بوتاکس، تزریق فیلر به شقیقه نیز پس از مدتی احتیاج به تمدید دارد. ماندگاری فیلر‌ به شقیقه به نوع آن، ناحیه‌ تزریق و همچنین تکنیک انتخابی متخصص وابسته است.

حتی میزان متابولیسم بدن بیماران بر روی سرعت جذب فیلر توسط بدن اثر می‌ گذارد. هر چقدر که متابولیسم بدن فردی بیشتر باشد، فیلر زودتر جذب خواهد شد و اثرش کمرنگ می‌ شود. اما به طور کلی پرکننده ها یا فیلر ها، دوام و ماندگاری نسبتا بالاتری در مقایسه با بوتاکس دارند.

برای سنین میانسالی تزریق فیلر شقیقه بهتر است یا بوتاکس؟

از دهه 40 سالگی به بعد معمولاً چین و چروک و خطوط صورت، واضح تر، بیشتر و عمیق تر از پیش می شوند. این چین و چروک ها حتی بدون حرکت عضلات، روی صورت نقش می بندند. در این سن بازسازی کردن سلول ها و تولید کلاژن هم کاهش چشمگیری پیدا می کند. به خاطر اینکه در این سن کمتر کسی می تواند از محصولات پوستی استفاده کند، نیاز بیشتری به بوتاکس خواهد داشت. اما درست است که بوتاکس چین و چروک و خطوط را از بین می برد ولی با این حال شکل صورت تغییر چندانی پیدا نخواهد کرد. اگر در دوره میانسالی قرار دارید و میخواهید  ظاهر صورت تان تغییر کند و جوان تر دیده شوید، تزریق فیلر یا ژل شقیقه، گزینه بهتری برایتان خواهند بود. به طور کلی تزریق فیلر پوستی به شقیقه می توانند پیری صورت و تعداد خطوط و چین چروک های آن را کاهش بدهد‌. اما اگر ژل درمانی کنار تزریق بوتاکس انجام شود نتیجه بهتر و بیشتری دارد.

تصویر مربوط به نیمه صورت یک خانم است که در حال تزریق فیلر به شقیقه اش است.

عوارض کدام تزریق به شقیقه کمتر است فیلر یا بوتاکس؟

تزریق بوتاکس یا فیلر هم مثل تمام روش‌ های درمانی، عوارض و خطراتی دارد. البته عوارض جانبی بوتاکس کمتر است و پس از مدت زمان کوتاهی از بین می روند. عوارض بوتاکس به شرح زیر هستند.
▪︎ کبودی در ناحیه تزریق
▪︎ قرمزی
▪︎ تحریک چشم ها
▪︎ افتادگی پلک‌ ها
▪︎ سردرد
▪︎ خشکی دهان
▪︎ حالت تهوع
▪︎ اختلال در بلع
▪︎ مشکل در تکلم یا تنفس
▪︎ تاری و اختلالات دید
خطرات و عوارض جانبی فیلر شقیقه بیشتر از بوتاکس می باشد. اگر چه، احتمال ایجاد و بروز عارضه‌ های جانبی ژل ها بسیار کم است. در هر صورت، عوارض تزریق فیلر شقیقه طی 7 تا 10 روز کاملا از بین می رود. عارضه‌ های رایج فیلر شقیقه موارد زیر هستند.
▪︎ زخم
▪︎ اسکار
▪︎ خارش
▪︎ واکنش آلرژیک و حساسیت
▪︎ کبودی
▪︎ بروز عفونت
▪︎ قرمزی
▪︎ مشکلات بینایی
▪︎ مرگ سلول‌ پوستی به خاطر کاهش جریان خون در محل تزریق

ما در این مقاله به بررسی مزایای تزریق فیلر شقیقه پرداختیم. استفاده از این پرکننده ها مزایای زیادی دارد اما مانند هر روش درمانی دیگری، خطراتی هم به دنبال خواهد داشت. برای کاهش دادن عوارض ناشی از تزریق ژل و دستیابی به مزایای تزریق فیلر شقیقه بهتر است حتما با یک پزشک مجرب مشورت کنید.

از پاسخگویی جامع و دقیق به سوالات متداول شما در مورد خدمات و روش‌های ما در کلینیک، باعث اطمینان و راحتی شما در هر مرحله از تجربه‌ی زیبایی می‌شویم.

FAQ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
مطالب مفید
emaad copy
emaad
emaad 989889
تزریق مزوتراوپی سن مناسب مزوتراپی مو
خانمی در حال تزریق ژل لب به یک زیبا جو | ورم بعد از تزریق ژل لب
ورم بعد از تزریق ژل گونه
پف زیر چشم یک خانم | درمان پف زیر چشم
تزریق فیلر گونه برای صورت کشیده یک خانم
درمان چروک پیشانی
تزریق بوتاکس به پلک یک خانم زیبایی جو برای درمان پرش پلک

نظرات کاربران

نظرات شما، قدرتی است که ما را به آرمان‌های زیبایی خود هدایت می‌کند

Comments

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سایر خدمات کلینیک دکتر عماد؛ یک تجربه گسترده و متنوع در جهت بهبود کلی زیبایی شما.

Related Blog

emaad copy
emaad
emaad 989889
تزریق مزوتراوپی سن مناسب مزوتراپی مو

You cannot copy content of this page

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

Reservation